11.05.2019

Nahoře zleva: Trenéři David, Milan, Radek

Uprostřed: Josef Seidl, Alex Mareš, Vláďa Seidl, Adam Šafář, Rosťa Roubal

Dole: Lukáš Hanzal, Matěj Vávra, Patrik Vokáč, David Souček

Druhou májovou sobotu strávili Cábelíci narození 2012 opět na MiniCupu ČAFC, kde nás čekalo sedmé kolo turnaje elitní skupiny. Do turnaje jsme vstoupili zápasem s průběžným lídrem celé soutěže, se sousedem z Cembritu Beroun. Zápas byl ze začátku spíše bojovný, po pár minutách po kombinaci Lukáše s Alexem následovala střela, která šla od tyče zpět do hry, na správném místě stál Patrik a jednoduchý úkol splnil - 1:0. Cembrit ale nic nezabalil, naopak z brejků se snažil srovnat a bohužel se to po střele z dálky povedlo 1:1. Vítězství jsme ale nakonec slavili mi, povedenou střelu předvedl také Lukáš - 2:1. Druhým soupeřem byl žlutý tým z Benešova, po našem rychlém vedení přišel malý herní útlum, kdy soupeř dokázal dokonce minutu před koncem srovnat skore na 2:2, v posledních vteřinách ale pláchl Lukáš po levé straně a dokázal zakončit přesně- 3:2. Třetí měření sil bylo s týmem z Březiněvsi, který postoupil z nižší úrovně, skóre jsme ale rychle otevřeli díky Matějovi, utkání jsme kontrolovali a když Lukáš přidal hattrik- pohodlně jsme vyhráli 4:0. Tento zápas ale naše svěřence uspal, v dalším utkání jsme neukázali zhola nic, Polaban Nymburk poučen z minulého zápasu nás již při rozehrávce důsledně obsazoval, s tím jsme si nedokázali poradit a kupili spoustu laciných chyb, nakonec z toho byla zasloužená prohra rozdílem třídy 7:2, za nás jen korigovali skóre Matěj s Lukášem. Poslední zápas s Vestcem jsme se chtěli vrátit zpět k našim výkonům, výsledkově se to podařilo, výhra 3:1 po brankách Lukáše, Matěje a Pepy. Díky jedné prohře si vezeme stejně jako minule stříbro, v celkovém hodnocení jsme se ale přiblížili špičce, aktuálně se budeme dělit s Cembritem o druhé místo. Nutno také říci, že přes hlasitou podporu rodičů dnešní výkon nebyl ideální, umíme zahrát lépe, kombinační hra vázla, byl to spíše boj, ačkoli účinný. Za 14dní se budeme chtít prezentovat lépe.