Turnaj Říčany - po penaltách druzí a další stříbro

01.12.2018

Zleva: Trenér R.Roubal, Hanzal, Mareš, Roubal F., Skočdopole, Trenér D.Vokáč

Dole: Vokáč, Chroust, Šafář, Vávra, brankář Roubal R.

Bez víkendové pauzy jsme opět po týdnu v sobotu 1.12. v zasněženém ránu vyrazili na halový turnaj do Říčan. Před s sebou jsme měli turnaj hraný na dvě skupiny po 4 mužstvech a následným play-off. Do skupiny jsme byli nalosováni spolu s mančafty Štítarský SK, Spartak Hrdlořezy a SK Dolní Měcholupy. Rozvcička byla bohužel k velmi brzkému startu tak trochu provizorní v útrobách haly a to se možná projevilo v prvním zápase, kdy se nám trenérům nepovedlo kluky dostatečně probudit a v prvních minutách z toho bylo velice ospalé tempo hry. Nicméně proti kvalitnímu soupeři jsme dokázali stejně jako oni jednou skórovat a byla z toho zasloužená remíza. V druhém zápase už bylo vše jak má být, kluci začali od prvních minut bojovně a energicky a po dvou využitých šancích zasloužená výhra. Velice energicky pokračovali kluci i ve svačinové pauze - na tom budeme muset zapracovat, kdy a kam směřovat jejich síly (J). V posledním zápase ve skupině nás čekal- zřejmě- začínajicí tým z D.Měcholup, tým z poloviny složený z dívek. Ačkoli srdnatě bojovali, naši Cábelíci nenechali nic náhodě a od prvních minut na hřišti dominovali a byla z toho jasná výhra 7:0. Postup do playoff byl tedy náš a vzhledem k ostatním výsledkům z prvního místa. V semifinále nás čekal soupeř z Vestce, který se umístil ve skupině A na druhém místě. Tento systém turnaje naši hoši hráli poprvé a velice to přispělo k motivaci a odhodlání. Po pár minutách jsme šli díky povedené střele do vedení, následovala bojovná pasáž z obou stran a bohužel z jedné skrumáže propadl míč až k nohám útočníka, který se dostal za naše obránce a v zakončení se nemýlil. Po 12ti minutách následoval hvizd rozhodčího a nevyzpytatelné penalty. Napětí stoupalo jak na hrišti tak v hledišti, naši exekutoři se nemýlili a když Dan chytil oba pokusy Vestce, finále bylo naše. Tam jsme se utkali s domácím týmem z Říčan. Po pár minutách oťukávání šel soupeř do vedení, když našeho golmana přízemní střelou útočník Říčan propálil. Následovala pasáž, kdy kluci bojovali na polovině soupeře a odměnou bylo vyrovnání na 1:1. Říčanští se ale nebojácně pustili znovu do útoku, ale po ztrátě balonu a naší šikovné kombinaci obránců jsme si vytvořili dvě brejkové situace, které smolně gólem neskončili. V základní době tedy o vítězi turnaje rozhodnuto nebylo a následoval opět penaltový roztřel. Úspěšné střelce z předchozího penaltového klání ale štěstí opustilo a když jsme ani jeden pokutový kop nedokázali proměnit a soupeř se nemýlil, bylo z toho druhé místo, krásný pohár a stříbrné medaile. Trenéři opět chválí za přístup chlapců v zápasech a děkují za celý tým za podporu z hlediště.

FK KD - Štítarský SK 1:1 (Vávra)

FK KD - Spartak Hrdlořezy 2:0 (Skočdopole, Hanzal)

FK KD- SK D.Měcholupy 7:0 (Vokáč 3x, Hanzal 3x, Skočdopole)